Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow Udział naszych narciarzy w zawodach na Ukrainie
Udział naszych narciarzy w zawodach na Ukrainie Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
13.02.2017.
 
Image 
 
Za pośrednictwem Ośrodka Sportów Zimowych KiczeraSki uczniowie z Zespołu Szkół w Starej Wsi oraz Szkoły Podstawowej w Brzozowie mieli okazję po raz pierwszy w życiu sprawdzić swoje umiejętności narciarskie na trasie slalomu giganta w międzynarodowych zawodach BUKOVYTSIA OPEN.
 
Wyjazd odbył się w dniach 7-10 lutego 2017 r., a dwudniowe zmagania rozstrzygano na trasie stoku BUKOVYTSIA, w mieście Borysław na Ukrainie. W zawodach brały udział drużyny z Polski (Stara Wieś, Brzozów, Ustrzyki Dolne), Słowacji (Dolny Kubin) i Ukrainy (Bukovel, Lwów, Borysław). Uczestnicy byli podzieleni ze względu na płeć oraz wiek. Prowadzona była również klasyfikacja drużynowa.
 
Image 
 
Po przyjeździe na miejsce przywitała nas cudowna, zimowa aura, lekki mróz, doskonałe warunki narciarskie, radosna atmosfera i pyszna kolacja. Nocleg i wyżywienie zapewnił sportowcom hotel Żywa Rosa, w przepięknym uzdrowisku – Truskawiec.
 
Pierwszego dnia rywalizacji, po zapoznaniu się z trasą, na starcie stanęło prawie 100 uczestników. Konkurencja była ogromna, a forma młodych zawodników prezentowała się na bardzo wysokim poziomie. Czołowe lokaty zajmowały dzieci ze szkółek narciarskich, które regularnie trenują nawet kilka razy w tygodniu. Uczniowie z naszej gminy bardzo poważnie podeszli jednak do współzawodnictwa i pokazali się z bardzo dobrej strony. Po dwóch przejazdach na najniższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej stanął Mateusz Kucharski. Po zakończeniu zawodów organizatorzy zapewnili dzieciom wyjazd do delfinarium. Na miejscu ogromne emocje i duże wrażenie wzbudziło przygotowane przez treserów show z udziałem delfinów oraz fok.
 
Image 
 
Image 
 
Drugi dzień zawodów to nowa, bardziej wymagająca i dużo szybsza trasa. Po przejeździe zapoznawczym wszyscy w pełni zaangażowani niecierpliwie oczekiwali na swój start. Podobnie jak dzień wcześniej udało się nam zdobyć trzecią lokatę. Brązowy krążek zawisł na szyi Filipa Supla. Podczas ceremonii dekoracji każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz proporczyk klubu „Śnieżynka” Bukovytsia. Dla drużyn przygotowano natomiast okazałe puchary. Na zakończenie dla dzieci oraz opiekunów przygotowano występ kulturalny i uroczysty obiad z wyborną kuchnią ukraińską. Ostatni wieczór to także spacer uroczymi uliczkami Truskawca i kolacja w restauracji.
 
Image 
 
Image 
 
Po śniadaniu w dniu ostatnim planowane było rozstanie i rozjazd uczestników do swoich miejscowości. Organizatorzy niespodziewanie zorganizowali jednak jeszcze jedną atrakcję. Wizyta w MOLDOVA Wellnes&Spa była idealnym zwieńczeniem wyjazdu. Kąpiele w basenach z wodą z Morza Martwego, bicze wodne, jacuzzi i sauny pomogły w regeneracji sił utraconych podczas zawodów. Gdy nadszedł czas rozstania, pożegnaniom i pamiątkowym zdjęciom nie było końca.
 
Image 
 
Image 
 
W skład drużyny narciarskiej biorącej udział w zmaganiach wchodzili uczniowie z Zespołu Szkół w Starej Wsi: Mateusz Kucharski, Filip Supel, Wiktor Szmyd, Jakub Władyka oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzozowie: Martyna Huber, Jagoda Sawka, Kacper Jurkiewicz, Filip Paczkowski, Kacper Piotrowski. Opiekę podczas wyjazdu sprawowali: Hubert Tymczak, Paweł Jurkiewicz i Stanisław Chrobak.
 
Image 
 
Image 
 
Ogromne wyrazy podziękowania pragniemy złożyć na ręce Iwana Tshenko, który dołożył wszelkich starań, by ten niezapominany, pełen wrażeń wyjazd doszedł do skutku. Ośrodkowi BUKOVYTSIA i wszystkim sponsorom zawodów BUKOVYTSIA OPEN dziękujemy za profesjonalną organizację, ciepłe przyjęcie, miłą atmosferę oraz zapewnienie wszystkich atrakcji. Słowa uznania składamy na ręce burmistrza Brzozowa Józefa Rzepki za pomoc i zaangażowanie w organizację wycieczki. Wyrażamy wdzięczność Bogdanowi Dytko - Dyrektorowi MOSiR-u w Brzozowie za udostępnienie samochodu, a Ośrodkowi Sportów Zimowych KiczeraSki za wypożyczenie sprzętu narciarskiego. O bezpieczeństwo podczas podróży dbał Pan Andrzej Ryń.
 
Image 
 
Image 
 
Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji wyjazdu, jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Zapewniamy także, że doświadczenia zdobyte na stoku, zwiedzone miejsca, zawarte przyjaźnie i poznane osoby z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich młodych narciarzy.
 
Image 

Hubert Tymczak

 

Zmieniony ( 13.02.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001