Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow Zebranie sprawozdawcze OSP w Grabownicy Starzeńskiej
Zebranie sprawozdawcze OSP w Grabownicy Starzeńskiej Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
13.02.2017.
 
Image 
 
Minutą ciszy pamięci zmarłego w kwietniu 2016 r. dh. Józefa Wolanina – wieloletniego strażaka, członka zarządu oraz kierowcy rozpoczęło się w dniu 12 lutego br. zebranie sprawozdawcze w jednostce OSP Grabownica Starzeńska.
 
Image 
 
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Józef Rzepka – burmistrz Brzozowa, a zarazem prezes Zarządu Oddziału Miejsko–Gminnego ZOSP RP,  st. kpt. Jan Smoleń - PSP w Brzozowie, mł. bryg. Grzegorz Oleniacz - PSP Sanok, Dominik Arendarczyk – sołtys wsi i jednocześnie radny Rady Powiatu, Kazimierz Zajdel – radny Rady Miejskiej, Mariusz Hałasik – dyrektor Zespołu Szkół w Grabownicy Starzeńskiej, Dariusz Irzyk – prezes spółdzielni Grastar i Tadeusz Stępień – prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi.  
 
Image 
 
Po otwarciu i powitaniu zaproszonych gości przez prezesa OSP Grabownica Starzeńska dh. Jana Suwałę, wybrano przewodniczącego zebrania, którym został mł. bryg. Grzegorz Oleniacz, spotkanie protokołował dh Bartłomiej Rogula.
Sprawozdanie z działalności za rok 2016 przedstawił naczelnik OSP Piotr Sobaś, sprawozdanie finansowe złożył dh Grzegorz Wójcik, plan działalności na bieżący 2017 rok zaprezentował dh Piotr Sobaś.
Sprawozdanie z komisji rewizyjnej przedstawił dh Wiesław Barbara.
 
Image 
 
W skład komisji uchwał i wniosków weszli: Piotr Czubski – przewodniczący, sekretarz Tadeusz Zacharski i członek – Kamila Czubska.
Podczas zebrania poruszone zostały najważniejsze kwestie związane działalnością OSP w bieżącym roku, dotyczyły one m.in. zaplanowanych szkoleń, potrzeb w zakresie sprzętu i umundurowania, a także włączenia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej nowych członków. W przyszłym roku odbędą się obchody 130-lecia powołania jednostki OSP w Grabownicy Starzeńskiej.
 
Image
 
Image 
 
W kwestii funkcjonowania w 2016 r. na terenie gminy Brzozów OSP, wydatków, a także planów i inwestycji w bieżącym roku wypowiedział się burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, zapewniając o dalszym wspieraniu działań OSP tak w Grabownicy Starzeńskiej, jak i w innych miejscowościach. Korzystając z okazji, podziękował za wsparcie strażakom ochotnikom z Grabownicy, także za uświetnianie lokalnych uroczystości oraz zachęcił do działań zmierzających do włączania młodych mieszkańców Grabownicy Starzeńskiej do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
 
Image 
 
St. kpt. Jan Smoleń z PSP w Brzozowie zaprezentował statystyki wydarzeń w 2016 r., a także przedstawił sprawozdanie z działalności strażackiej na terenie powiatu brzozowskiego.
 
Image 
 
Strażacy zapewnili o swojej współpracy z jednostkami działającymi na terenie Grabownicy Starz., m.in. z Zespołem Szkół, czy Przedszkolem Samorządowym w zakresie organizowania pokazów i szkoleń dla uczniów, a także uświetniania organizacji uroczystości. Podziękowali także za wsparcie burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce i prezesowi spółdzielni Grostar Dariuszowi Irzykowi.
 
Image 
 
Za zaangażowanie w działalność na rzecz graboszczan i efektywną współpracę strażakom–ochotnikom podziękował Dominik Arendarczyk – sołtys wsi.  Jednocześnie wyraził chęć zaangażowania się w organizację obchodów przypadających na 2018 rok - 130-lecia powołania jednostki w Grabownicy Starzeńskiej.
 
Image 
 
Po wyczerpaniu programu prezes OSP podziękował zaproszonym gościom oraz członkom OSP za udział w zebraniu i zaprosił na skromny poczęstunek.
 
 
et
Zmieniony ( 13.02.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001