Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow XX-lecie międzywojenne w Brzozowie i powiecie brzozowskim
XX-lecie międzywojenne w Brzozowie i powiecie brzozowskim Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
10.02.2017.

Image

9 bm. w sali konferencyjnej brzozowskiego ratusza odbyło się spotkanie promujące publikację dra Krzysztofa Hajduka ,,Brzozów i powiat brzozowski w latach 1918-1939”. Książka, która właśnie ukazała się na rynku wydawniczym w pięciu rozdziałach zawiera różne aspekty życia mieszkańców powiatu brzozowskiego w tym okresie. Podczas spotkania sylwetkę autora publikacji przedstawił dyrektor Muzeum Regionalnego w Brzozowie dr Mariusz Kaznowski

Dr Krzysztof Hajduk zaprezentował strukturę publikacji. W poszczególnych rozdziałach opisał kolejno terytorium i ludność powiatu brzozowskiego, administrację rządową i samorząd terytorialny, kwestie związane z jego powstaniem i funkcjonowaniem.

Image

Image

Image 

 Środkowy rozdział poświęcony został stosunkom wyznaniowym w tym społeczności rzymskokatolickiej i greckokatolickiej w ujęciu lokalnym (parafie) i regionalnym (dekanat). Obszerny fragment książki autor poświęcił szkolnictwu. Opisał rozwój oświaty od czasów kształtowania się powiatu. Przedstawił organizacje i działalność władz szkolnych po 1918 roku. W ostatnim rozdziale dr Krzysztof Hajduk scharakteryzował formy aktywności politycznej i społeczno-kulturowej. Publikację zamyka moment wybuchu II Wojny Światowej.

Image

Image

Image

 W spotkaniu uczestniczyli, władze Brzozowa: zastępca burmistrza Stanisław Pilszak, sekretarz gminy dr Beata Bodzioch Kaznowska, a także przedstawiciele instytucji społecznych, kulturalnych i oświatowych, jednostek organizacyjnych gminy oraz zaproszeni goście.

Image

Image

Osoby biorące udział w spotkaniu wyraziły duże zainteresowanie publikacją. Kwestie związane z uzupełnieniem informacji na temat XX-lecia międzywojennego na terenie Brzozowa i powiatu brzozowskiego były dyskutowane bezpośrednio z autorem.

Image

Image

 

Justyna Szałajko

 

Zmieniony ( 10.02.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001