Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow Orły Sportu 2016 przyznane!
Orły Sportu 2016 przyznane! Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
09.02.2017.
 
Image 
 
Po raz siódmy zostały przyznane tytuły "Orłów Sportu" w gminie Brzozów. Podczas gali 8 lutego br. wyróżniającym się w 2016 roku zawodnikom i trenerom burmistrz Brzozowa Józef Rzepka w asyście sekretarz gminy dr Beaty Bodzioch-Kaznowskiej wręczył pamiątkowe statuetki i nagrody. Uroczystość na scenie Brzozowskiego Domu Kultury poprowadził dr Mariusz Kaznowski - dyrektor Muzeum Regionalnego w Brzozowie.
 
Image 
 
Ubiegłoroczne osiągnięcia sportowe były na tyle okazałe, że Brzozów zaznaczył się w sportowym życiu Polski, a także poza jej granicami.
Wśród wyróżniających się sportowców znaleźli się piłkarze nożni: Arkadiusz Smoleń z LKS Brzozovii Brzozów, Łukasz Wójcik z LKS Górki;
zawodnicy kyokushin: Weronika Bartman, Anna Bartman i Kamila Dmitrzak;
zawodnicy jujitsu: Nina Bartkowska i Krystyna Mazur, Sebastian Kaznowski i Zuzanna Mazur, Piotr Ćwiąkała i Jarosław Janusz, Filip Mazur i Michał Lepucki;
łucznicy: Oliwia Ryba z UKS Górnik Humniska, Mateusz Ryba, Patrycja Piotrowska, Dawid Lasek i Ewa Janocha z ŁKS „Sagit” Humniska;
szachiści: Aleksandra Kozubal, Zuzanna Jurkiewicz, Jakub Tomkiewicz, Paweł Sowiński, Maja Mazurek, Maria Krzysztyńska i Anna Krzysztyńska;
pływacy: Oliwia Fejdasz, Wiktor Gregorowicz, Emilia Komska, Patryk Bulczyński, Jakub Żak;
bokser Szczepan Szmyd.
 
Image 
 
Image
 
Image
 
Image 
 
Image 
 
Image 
 
Image
 
Image 
 
Image
 
Image 
 
W kategorii drużyna roku wyróżniono: drużynę piłkarzy ręcznych z Zespołu Szkół w Grabownicy Starzeńskiej, drużynę unihokeja UKS „Iskrę” Stara Wieś, drużynę szachową UKS Iskrę Stara Wieś.
 
Image 
 
Image 
 
Sukces Roku należał do Łukasza i Marcina Szubów z Brzozowskiego Klubu Sportowego Ju-Jitsu – członków kadry narodowej seniorów. Ju-jitsu uprawiają od 12 lat, od 2008 r. biorą udział w zawodach ogólnopolskich i zdobywają medale. W 2016 r. zajęli 1 miejsce w konkurencji "duo systemy" Mistrzostwach Polski Seniorów w Katowicach, 2 miejsce w konkurencji "team mix" w Mistrzostwach Świata w seniorów we Wrocławiu, 7 miejsce w konkurencji "duo-shan" w Mistrzostwach Świata seniorów we Wrocławiu, 9 miejsce w konkurencji "duo system" w Mistrzostwach Świata  seniorów we Wrocławiu.  
 
Image 
 
Image
 
Sukces roku to też dokonania Wiktorii Toczek z ŁKS Sagit Humniska – zawodniczki kadry narodowej w kategorii Juniorki młodsze. Jej dokonania w 2016 r. to 9. miejsce indywidualne i 7. drużynowo w Mistrzostwach Europy juniorów w Bukareszcie, 1 miejsce i dwa drugie w strzelaniu na 60m i 40+30 m. oraz 3. miejsce na 30 m. w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych w Dobrczu;  1. m. indywidualne i 2. miejsce w drużynie mieszanej w Międzynarodowych 23 Slovakia Grand Cup w Viniene k. Bratysławy, 2. miejsce indywidualnie i 3. miejsce w drużynie kobiet w Pucharze Kokota we Lwowie; 2. miejsce indywidualnie i 3. drużynowo w XXVI Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów z Zgierzu, 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Głuchołazach, mistrzyni Okręgu Rzeszowskiego  w Tyczynie. 
Iwona Słota asystentka posłanki do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej wręczyła laureatom Sukcesu Roku nagrody rzeczowe.
 
Image 
 
Trenerami Roku zostali Andrzej Kędra z Brzozowskiego Klubu Sportowego Ju-Jitsu, Jacek Ryba z Łuczniczego Klubu Sportowego „Sagit” Humniska i Wojciech Stachura – trener piłkarzy ręcznych w ZS w Grabownicy Starzeńskiej.
 
Image 
 
Image 
 
Podczas gali wyróżniono mecenasów sportu: Adama Supla z Firmy Przewozowej „Gustek – Trans S.C.” oraz Ludwika Cyrana z firmy eLAN Sp. z.o.o.
Tegorocznym ambasadorem sportu został Józef Baran – Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Brzozowie, za wieloletnią organizację Zawodów w tenisie stołowym i propagowanie tej dyscypliny sportowej wśród młodzieży. Nagrodę za zaangażowanie i wkład pracy w rozwój sportu otrzymał Wojciech Kozubal, zaś nagrodę za promowanie sportu odebrał Ryszard Samiec.
 
Image 
 
Image 
 
Image 

Galę uświetnił koncert Bardzo Dobrej Kapeli oraz występy solistek: Aleksandry Kędry z Humnisk, Ani Dąbrowskiej z Wesołej, a także układ choreograficzny przygotowany i zaprezentowany przez Klarę Florek z Gimnazjum Nr 1 w Brzozowie.
 
et

 

Zmieniony ( 09.02.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001