Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow Życie jest najcenniejszym darem
Życie jest najcenniejszym darem Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
31.03.2009.
ImageDyrektor i pracownicy Muzeum Regionalnego w Brzozowie zorganizowali 30 marca br. otwartą prelekcję „Życie jest najcenniejszym darem”, w ramach  Brzozowskich Spotkań Muzealnych. Spotkanie w Urzędzie Miejskim zostało poświęcone sprawom bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W spotkaniu licznie uczestniczyła młodzież - uczniowie klas II Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów, radni oraz przedstawiciele władz miasta. W gronie uczestników nie zabrakło też ks. infułata Juliana Pudły, jak też zastępcy burmistrza  Piotra Stańki i sekretarz Beaty Bodzioch-Kaznowskiej. Całość poprowadził dyrektor muzeum dr Mariusz Kaznowski.

 ImageImage

Przedstawił on dwóch prelegentów - wybitnych popularyzatorów zasad bezpieczeństwa  ruchu drogowego: Józefa Biernackiego - prezesa Jasielskiego Klubu Motorowego i  Ratownictwa Drogowego oraz st. asp. Kazimierza Barańskiego - asystenta referatu Ruchu Drogowego Sekcji Prewencji Ruchu Drogowego KPP w Brzozowie. Image

Prezes Biernacki bardzo dokładnie omówił tematykę spotkania ze szczególnym uwzględnieniem zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków. O wpływie alkoholu i narkotyków na poczynania za kierownicą traktowały filmy pokazane podczas spotkania: „Eksperyment” i „Pamiętaj, masz jedno życie”.

O kontrolach od strony praktycznej mówił st. asp. Barański. Ważnymi uwagami o poszanowaniu ludzkiego życia i człowieczeństwa w sytuacji na drodze, ale i szerzej - na co dzień - podzielił się ks. inf. Pudło.

Spotkanie było pożyteczną lekcją, zwłaszcza dla uczniów liceum, która rozpoczęli już lub wkrótce rozpoczną odbywać kursy na prawo jazdy.

Image

dk

Zmieniony ( 20.10.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001