Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow Święto Babć i Dziadków
Święto Babć i Dziadków Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
25.01.2013.
Image

Dzień Babci i Święto Dziadków jest w przedszkolach bardzo ważną tradycją. W związku z tym podwójnym świętem, w Domu Strażaka w Grabownicy Starzeńskiej, 19 stycznia br. zorganizowano uroczystość środowiskową, na którą dzieci uczęszczające do miejscowego przedszkola zaprosiły swoje babcie i dziadków (123 osoby, wśród nich p. K. Tympalskiego – radnego RM oraz p. D. Arendarczyka – sołtysa sołectwa Grabownica Starzeńska). Zaproszenie przyjęli również: ksiądz dziekan Stanisław Jachowicz oraz ksiądz katecheta Jacek Pusztuk.

Kocham mocno babcię, dziadka – to nie żart moi mili
Dzisiaj im życzenia składam, by 100 latek jeszcze żyli


Każdy z nas należy do wielu grup społecznych, w których pełni różnorodne role. Najważniejsze z nich realizowane są w grupie rodzinnej począwszy od roli dziecka, przez role małżeńskie i rodzicielskie, skończywszy na roli babci lub dziadka. Role dziadków mogą wyglądać bardzo różnie: od okazjonalnych spotkań po ciągłe przebywanie z wnukami. Babcie i Dziadkowie opiekują się dzieckiem, bawią się z nim, wychodzą na spacery, przygotowują posiłki, pomagają w odrabianiu lekcji itp. Dziadkowie to fundament rodziny. Dopóki żyją – to właśnie oni są najważniejsi w familijnej hierarchii. To osoby, które kochają bezwarunkową miłością swoje wnuczęta, rozpieszczają je, często są ich najlepszymi przyjaciółmi.

Image

Uroczyste spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym przygotowanym przez dzieci z poszczególnych grup, pod okiem swoich wychowawczyń. Dzieci recytowały pełne miłości i wdzięczności wiersze, przeplecione piosenkami i tańcami. Na zakończenie mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem wykonali chóralne Sto lat, a następnie obdarowali przybyłych „własnoręcznie” wykonanymi upominkami w postaci laurek, kwiatów, serduszek i aniołków.

Image

Image

Do najpiękniejszych życzeń od dzieci dołączyła się także dyrektor przedszkola – Monika Szczepek, życząc wszystkim Babciom i Dziadkom, aby zawsze zajmowali szczególne miejsce w sercach swoich wnucząt, a Nowy Rok 2013 był dla nich niekończącym się świętem!
Po części artystycznej rodzice zaprosili dzieci na pizzę, a gości na gorące danie, kawę, herbatę i pyszne, domowe ciasto. Nastał więc czas miłej pogawędki i refleksji - tak przecież ważnej w dzisiejszym świecie oraz wspólnego kolędowania.

Image

W nagrodę za piękny występ dzieci otrzymały słodycze i zostały odebrane przez rodziców, a DJ „Rufio” sprawił, że spotkanie zmieniło się w wesołą zabawę taneczną dla seniorów.
Mimo, że czas razem spędzony tak szybko minął, pozostanie na długo miłym wspomnieniem.
Wiwat wszystkie Babcie i Dziadkowie!!!

Image

Image

Image
Rada Rodziców

 
Monika Szczepek
Zmieniony ( 25.01.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001