Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow Opłatek w Przysietnicy
Opłatek w Przysietnicy Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
14.01.2013.
Image

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Przysietnicy po raz kolejny zorganizował spotkanie opłatkowe. Podczas uroczystości, która odbyła się 5 stycznia br. w Domu Strażaka w Przysietnicy, zaproszeni goście, łamiąc się opłatkiem, złożyli sobie życzenia noworoczne oraz obejrzeli jasełka wystawione przez  uczniów ZS Nr 1 w Przysietnicy. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządu naszej gminy – burmistrz Józef Rzepka oraz sekretarz – Beata Bodzioch-Kaznowska.

Image

Spotkanie poprowadziły panie: Zofia Dąbrowska oraz Józefa Rzepka.

Image
Od lewej: Józefa Rzepka i Zofia Dąbrowska

 
 - W imieniu Akcji Katolickiej witam wszystkich gości na dorocznym opłatkowym spotkaniu w nowym  2013 roku i życzę by Betlejem było w Waszych sercach - tymi słowami prezes POAK w Przysietnicy – Zofia Dąbrowska rozpoczęła uroczystość wigilijną. Następnie Józefa Rzepka imiennie powitała przybyłych.
Wśród obecnych byli m.in.: duszpasterze parafii w Przysietnicy (z ks. prałatem – Zygmuntem Trojnarem i ks. proboszczem – Janem Smołą na czele), dyrektor Muzeum Regionalnego im. Adama Fastnachta w Brzozowie – Mariusz Kaznowski, dyrektor ZS Nr 1 w Przysietnicy – Wiesław Pałka, dyrektor ZS Nr 2 w Przysietnicy – Jadwiga Ścibor, panie z KGW w Przysietnicy oraz mieszkańcy wsi.

Image

Image

Image 

Ks. proboszcz Jan Smoła odczytał fragment ewangelii wg Św. Łukasza, a ks. prałat Zygmunt Trojnar zwrócił się do uczestników uroczystości: - Intencją urządzania wspólnych spotkań opłatkowych było to, ażeby te spotkania były rekompensatą dla tych, którzy wieczór wigilijny w święta przeżywali samotnie z różnych powodów. Ks. prałat podkreślił, że w parafialnej rodzinie nikt nie pozostaje samotny i każdy może liczyć na pomoc w razie potrzeby.

Image
Od lewej: ks. prałat Zygmunt Trojnar, ks. proboszcz Jan Smoła


Nadszedł czas na łamanie się opłatkiem.

Image

Image

Image

Następnie głos zabrał gospodarz gminy - burmistrz Józef Rzepka. Burmistrz po podsumowaniu mijającego 2012 roku złożył zebranym w Domu Strażaka życzenia noworoczne: - Jesteśmy u progu nowego roku, w okresie świątecznym, zatem przyjmijcie najlepsze życzenia zdrowia i pomyślności. Życzę Wam spokoju i radości. Niech w nowym roku Boże Dziecię błogosławi wszystkim Waszym poczynaniom i zamierzeniom. Wszystkiego najlepszego, szczęść Boże.

Image
Burmistrz Brzozowa - Józef Rzepka

 
Po burmistrzu głos zabrał dyrektor ZS Nr 1 w Przysietnicy – Wiesław Pałka. Dyrektor na wstępie zaznaczył, że mijający rok był dla społeczności szkolnej niezwykły – oddano do użytku nowe budynki: gimnazjum oraz przedszkola, z którego korzysta cała Przysietnica, po czym podziękował za pomoc burmistrzowi – Józefowi Rzepce oraz wszystkim rodzicom, babciom i dziadkom, na których również spoczywa trud pracy szkolnej. Ponadto dyrektor zaprosił mieszkańców Przysietnicy do zwiedzenia nowych obiektów, podkreślając, że jest co zobaczyć oraz złożył wszystkim życzenia noworoczne.
Życzenia uczestnikom spotkania złożyła także dyrektor Jadwiga Ścibor: - W imieniu całej społeczności ZS Nr 2 w Przysietnicy chciałabym złożyć najserdeczniejsze życzenia u progu nowego roku, w tej pięknej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia. Życzę wszystkim dużo zdrowia, pomyślności, samych słonecznych, pogodnych dni a nader wszystko życzę błogosławieństwa Bożego. Jeżeli ono będzie to będzie wszystko. Pani Dyrektor podziękowała również POAK za zaproszenie oraz wyraziła nadzieję, że spotkania opłatkowe zapoczątkowane przez ks. prałata będą kontynuowane.

ImageImage
Od lewej: Jadwiga Ścibor, Wiesław Pałka

Zgromadzeni w Domu Strażaka obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów z ZS Nr 1 w Przysietnicy. Opiekunkami młodych aktorów były panie: Marta Szczepek oraz Halina Błaż, a o stronę muzyczną programu zadbał Mieczysław Dąbrowski.

Image

Image

Image

Image

Posiłki przygotowały panie z POAK w Przysietnicy, a o dobre nastroje uczestników spotkania zadbała kapela ludowa „Przysietczanie”.

Image

Image

Spotkanie opłatkowe odbyło się dzięki pomocy burmistrza Brzozowa – Józefa Rzepki.

Image

Image

ts
Zmieniony ( 13.01.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001