Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow Podsumowanie roku szkolnego
Podsumowanie roku szkolnego Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
11.07.2012.
Image 
Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka spotkał się 10 bm. z dyrektorami placówek oświatowych naszej gminy. Tematem odprawy było podsumowanie minionego roku szkolnego. W trakcie spotkania zostały poruszone sprawy związane z zabezpieczeniem budynków, wakacyjnymi remontami oraz udostępnieniem w trakcie wakacji obiektów sportowych.
Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Józef Baran mówiąc o wykonaniu planów finansowych za I półrocze, przypomniał o związanej z nimi dyscyplinie budżetowej. Burmistrz Józef Rzepka uspokoił zebranych, że nie ma w naszej gminie zagrożenia likwidacją szkół, ani planów przekazania ich stowarzyszeniom, jak również redukcji zatrudnienia czy łączenia klas wobec zmniejszenia liczby uczniów w oddziałach.
 
Image 
 
Niemniej jednak ogólny kryzys uderza w budżet gminy, więc i sytuacja finansowa w brzozowskiej oświacie nie jest łatwa. Koszty jej obsługi rosną niepomiernie szybciej niż subwencja oświatowa, która od co najmniej 3 lat nie pokrywa już nauczycielskich pensji. Pomimo to gmina terminowo wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań ustawowych wobec tej grupy zawodowej.
 
Image 
 
W celu pokrycia różnicy w tym roku na edukację trzeba będzie dołożyć prawie 9 mln zł. W 2011 roku wydatki oświatowe pochłonęły 43 procent budżetu gminy. W tym roku sięgają aż 51 procent!
 
Image 
 
Być może sytuacja ulegnie poprawie po zakończeniu trzech bardzo dużych inwestycji oświatowych: oddania do użytku Zespołu Szkół Nr 1 Przysietnicy (gdzie na 3 września zaplanowano wojewódzką inaugurację roku szkolnego), otwarcia we wrześniu hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Humniskach, jak również – miesiąc później - nowej siedziby Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi.

Image 

Na zakończenie spotkania naczelnik wydziału oświaty i promocji UM Stefan Szarek omówił zasady przyznawania stypendiów szkolnych. Na zakończenie spotkania, w którym uczestniczyła również sekretarz gminy Beata Bodzioch-Kaznowska, burmistrz Józef Rzepka podziękował dyrektorskiemu gronu za całoroczną pracę, życząc mu jednocześnie udanego wakacyjnego wypoczynku.

dk

Zmieniony ( 11.07.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001