Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow Dzień Babci i Dzień Dziadka w Grabownicy Starzeńskiej
Dzień Babci i Dzień Dziadka w Grabownicy Starzeńskiej Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
16.01.2012.

Image 

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Grabownicy Starzeńskiej zaprosiły swoje babcie i dziadków na spotkanie zorganizowane z okazji ich zbliżających się świąt - Dnia Babci i Dnia Dziadka. Podczas uroczystości (14 bm.) przedszkolaki zaprezentowały się w wystawionych Jasełkach. Zebrani obejrzeli też pokaz tańca w wykonaniu grupy tanecznej GEST z Zespołu Szkół w Grabownicy Starzeńskiej oraz posłuchali kapeli „Graboszczanie”, która zagrała swoje przeboje.

Gości zgromadzonych w Domu Strażaka w Grabownicy Starzeńskiej przywitała Dyrektor przedszkola - Monika Szczepek. Oprócz głównych bohaterów uroczystości – babć i dziadków (łącznie 114 osób), na spotkanie przybyli także goście specjalni: Sekretarz Gminy Brzozów – Beata Bodzioch-Kaznowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Brzozowie – Stanisław Pilszak, Radni Rady Miejskiej w Brzozowie – Antoni Mazur i Kazimierz Tympalski (który był również jednym z zaproszonych dziadków) oraz Sołtys sołectwa Grabownica Starzeńska – Dominik Arendarczyk.

Image

Image 

Program artystyczny (przygotowany przez Bogusławę Antoń) rozpoczął występ najmłodszych dzieci (2,5 roku - 4 lata), które mimo tremy doskonale poradziły sobie na scenie. Po nich wkroczyły nieco starsze przedszkolaki (5-6 lat), które zaprezentowały się w zabawie rytmicznej i tańcu „Wiewióreczka”. Dzięki zaangażowaniu opiekunów - Elżbiety Pierożak i Barbary Mroziak - przedszkolaki dały sobie radę równie dobrze jak ich młodsi poprzednicy. Całość uświetnił pokaz tańca w gościnnym wykonaniu formacji GEST.

Image

Image 

Zaproszeni goście usiedli do wspólnego posiłku, po którym dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom prezenty, i wspomagane przez dorosłych odśpiewały gromkie Sto lat. Ukoronowaniem spotkania był występ kapeli „Graboszczanie". Wspólne kolędowanie, śpiewy biesiadne i zabawa taneczna trwały do godziny 20:00.

Image

 Image

Dyrektor przedszkola Monika Szczepek dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji uroczystości: Burmistrzowi Brzozowa – Józefowi Rzepce – za prezenty ufundowane dzieciom, Dariuszowi Irzykowi (Wiejska Spółdzielnia Samopomoc Chłopska) – za pomoc finansową, nauczycielkom z przedszkola - za trud włożony w przygotowanie części artystycznej oraz rodzicom przedszkolaków - za przygotowanie poczęstunku dla gości.

Image

Image 

TS

Zmieniony ( 23.01.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001